Які проблеми вирішують кислоти?

Про них багато говорять, вони ефективні в роботі, але деякі їх бояться. Йдеться про кислоти: фруктові або AHA, BHA або саліцилова кислота і PHA. До цього списку ще додалася LHA-кислота.

Почнемо з великої групи фруктових кислот або AHA. Багато хто знайомі з ними по фруктових пілінгам, які роблять у косметологів. AHA-кислоти відносяться до водорозчинних, тому працюють на поверхні шкіри і допомагають вирівняти рельєф шкіри, зробити тон рівним, освітлити шкіру, прибрати сліди пігментації і постакне, позбутися тьмяності, відлущують старі клітини і запускають процеси регенерації шкіри.

Найчастіше в складах засобів зустрічаються гліколева і молочна кислоти.

Гліколева кислота або glycolic acid – забезпечує гарне відлущування або ексфоліацію шкіри, освітлює, прибирає пігментацію і сліди постакне, регулює синтез меланіну (той самий, який відповідає за пігментацію) і стимулює вироблення колагену, має протимікробну дію і працює із запаленнями.

Сироватка c гліколевою кислотою Cos De Baha Glycolic Acid 10 AHA Serum 30 ml

 

 

 

 

 

 

 

 

Молочна кислота або lactic acid – дуже м’яка і щадна, відома своїми антивіковими, зволожуючими і відлущуючими властивостями.

Пілінгові диски Neogen Dermalogy Lemon Bright PHA Gauze Peeling

 

 

 

 

 

 

 

Якщо обирати між гліколевою і молочною кислотами, то гліколева більш агресивна, а молочна більш щадна і відмінно підходить для чутливої шкіри. Визначальним ще буде і концентрація кислот, яку більшість брендів не прописують, а значить вона маленька і цілком м’яко буде впливати на шкіру.

Також в косметиці зустрічаються:

  • лимонна кислота або citric acid – добре вирівнює рельєф шкіри, освітлює, прибираючи пігментні плями і вирівнює тон обличчя, працює як антиоксидант і запобігає передчасному старінню шкіри;
  • яблучна кислота або malic acid – допомагає відлущувати старі клітини, зволожує шкіру і стимулює вироблення колагену, підвищуючи тонус шкіри;
  • винна чи tartaric acid – має антиоксидантну дію, забезпечує ексфоліацію шкіри і має протизапальну дію.

РНА-кислоти або як ще їх називають полігідроксікислоти – це полегшена версія АНА-кислот. Їх виділили в окрему групу через їх дуже м’який і дбайливий вплив. Прикладами РНА-кислот будуть глюконолактон (gluconolactone) і лактобіонова кислота (lactobionic acid). Вони володіють відлущуючою, зволожуючою, антивіковою дією і освітлюють пігментні плями. Це відмінна альтернатива для чутливої ​​шкіри.

ВНА-кислоти – це жиророзчинні кислоти, які добре працюють з очищенням пор, чорними цятками, допомагають зменшити вироблення шкірного жиру, мають протизапальну дію і працюють з закритими комедонами і підшкірними запаленнями. Часто під ВНА-кислотою мається на увазі саме саліцилова кислота, але можна зустріти і похідні: саліцилат натрію, бетаїн саліцилат.

Пінка для вмивання з саліциловою кислотою COSRX Salicylic Acid Gentle Cleanser

LНА-кислота або ліпогідроксікислота – це похідна саліцилової кислоти. Впливає на шкіру м’якше, ніж саліцилова кислота, але надає таку ж очищуючу, відлущувальну і протизапальну дію.

На жирній, проблемній та комбінованій шкірі краще буде помітний результат, якщо користуватися комплексом кислот.

Набір для проблемної шкіри з кислотами Some By Mi AHA BHA PHA 30 Days Miracle Mini Set

Рекомендації по догляду

  1. Щоб не викликати роздратування на шкірі, засоби з кислотами краще не поєднувати в одному догляді з пептидами і ретинолом. Їх можна розділити на ранковий і вечірній догляди.
  2. Обов’язково користуйтеся сонцезахисними засобами, так як кислоти роблять нашу шкіру фоточутливою ​​і можуть призвести до пігментації.
  3. У комплексі з кислотами краще використовуватися тонери і креми з алое, центеллою, пантенолом, MLE (мультиламелярною емульсією), азуленом, ромашкою, церамідами-керамідами, які будуть заспокоювати і відновлювати шкіру.
  4. Всі 4 види кислот відмінно працюють в одному комплексі.
  5. Вводити в догляд засоби з кислотами краще поступово, починаючи з 1-2 разів на тиждень (особливо стосується сироваток).
  6. Дуже чутливій шкірі, шкірі з куперозом і атопічним дерматитом краще використовувати PHA- і LHA-кислоти. Можна використовувати саліцилову і фруктові кислоти з невисокою концентрацією.

 

ПОДИВИТИСЯ ВСІ ЗАСОБИ З КИСЛОТАМИ

0 0 голосів
Оцiнити
Підписатися
Сповістити про
guest
0 комментарiв
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі